Saç Ekiminde Fue Yöntemini Nasıl Uygulanır?

Fue yöntemi saç köklerinin verici alandan tek kök alarak çıkarılması ve tek kök olarak ekilmesidir. fue saç ekimi işlemin başarılı olması için verici bölgede yeterli saç kökünün olması gerekir. Uzman kişiler tarafından yapılmalıdır aksi halde kıl kökleriniz zarar görerek kalan saçlarınızdan da olabilirsiniz. Kafasında saç olmayan kişiler verici bölge olarak vücudun bazı bölgelerinden de alına bilir. Omuz ense gibi…

Saç ekimi fuenin avantajları ve dez avantajları nelerdir.

Fue yönteminde Saç kökleri mikro motor adı verilen bir cihazla tek tek alınarak tek tek ekilir. Verici bölgeden tek tek alındığı için bu bölgede her hangi bir iz bırakmaz.  Saçta kaşta sakalda yara yanık iz bulunanlar bu izleri yok etmek için bu izlerin üzerine ekim yaptırabilirler. Fut ta ise verici bölgeden geniş bir alandan yaklaşık 1000- 1500 greft alınarak ekim yapılır.  Büyük bir alana işlem yapıldığı için verici bölgede iz kalabilir. Fud yöntemi kullanılarak yapılan saç ekimlerinde düzensiz olan bölgelere ya da tutmayan saç köklerin de revizyon olarak fue yöntemi kullanılır. Fiyatlar greft sayılarına göre belirlenir. Fue  seansı Ortalama 6- 9 saat arasında sürebilir. Seanslar saç ekimini yapan doktorun yeteneğine göre daha az ya da daha fazla sürebilir.

Saç ekiminde Mikro motor ne işe yarar?

Mikro motor Operasyonu hızlandırmak ve daha fazla kök almak için kullanılan alettir mikro motor saç köklerini verici bölgeden. Hızlı bir şekilde aldığı için saç köklerine zarar vermez. Mikro motor dönerek kıl köküne girer. Kıl kökünün kenarlarından girdiği için kıl kökleri zarar görmez.  Mikro motor inceli kalınlı iğneleri vardır bu iğneler kişinin kıl köklerine göre ayarlanır. İğnelerin 05 ve 07 mm uçları vardır. Mikro motor saçların arasındaki açıyı doğru bir şekilde ayarladığı için doğal görüntü elde edilir. Mikro motorla yapılan seanslar daha kısa sürer. Mikro motor fue işlemini mutlaka uzman kişilerin yapması gerekir ya da tek tek iğne ile yapılmalıdır. Çünkü kıl çıkış yönünde kıllar çıkarılmazsa kökler zarar görür ve saç kök tutmaz.

Saç ekimini mutlaka klinikte doktor tarafından yapılması gereken bir işlemdir.