Saç ekimi hakkında sıkça sorulan sorular

Saç ekimini kimler yaptırabilir?
Saç ekim işlemini saç dökülmesi ve kellik problemi yaşayan her yaştaki kişi yaptırabilmektedir.

Saç ekim işlemi ne kadar sürer?
İhtiyaç duyulan greft (saç kökü) sayısına göre saç ekim süreside değişim göstermektedir. Ortalama 4-8 saat sürmektedir.

Saç ekim işleminde ağrı hissedilir mi?
Saç ekim işlemi lokal anestezi yardımıyla yapılan bir işlemdir. Saç köklerinin alınacağı donör bölgeye ve saç köklerinin ekileceği bölgeye lokal anestezi uygulandığından dolayı, kişi operasyon sırasında ve sonrasında bir ağrı hissetmez.

Saç ekimi doğal bir görünüm sağlar mı?
Uzman bir ekip tarafından yapılmış bir saç ekim işlemi ömür boyu devam edecek doğal bir görünüme kavuşturmaktadır.

Saçlar ne kadar süre içerisinde çıkar?
Ekilen saçlar, ilk bir ay içerisinde dökülmektedir. Dökülen saçlar 3 ay sonra çıkmaya başlamaktadır. 4-5 ay içerisinde saçların %50’si çıkmaktadır. Saçların tamamı 1 yıl sonra çıkmış olmaktadır.

Saç ekim işleminden sonra iz kalır mı?
Saç ekim işlemi FUE tekniği ile yapıldığından dolayı hiçbir iz kalmaz.

Saç ekim fiyatları nedir?
Saç ekim işleminde net bir fiyat söylemek mümkün olmamaktadır. Kişiye ekilmesi ihtiyaç duyulan saç köklerinin (greft) sayısına ve kişinin saç dokusuna bağlı olarak saç ekiminin fiyatı değişmektedir.

Daha önce saç ekimi yapılmış bir bölgeye tekrar saç ekimi yaptırılabilir mi?
Kişinin daha önceki yaptırdığı saç ekimi işleminin üzerinden geçen bir yıldan sonra, kişi diliyorsa tekrar saç ekim işlemi yaptırabilmektedir.

Saç ekimine uygun olup olmadığımı nasıl öğrenebilirim?
Saç ekiminden önce doktorumuz ile yapılacak görüşmede, doktorumuz tarafından yapılacak saç analizinde saç ekimine uygun olup olmadığınızı tespit etmekteyiz.

Saç ekim sonrasında normal yaşamıma ne zaman dönebilirim?
Saç ekimi işlemi bittikten sonra, gün içinde taburcu olunabilmektedir. Kişi saçlarını 2 gün sonra yıkayabilir. Kişi işine ve normal yaşantısına devam edebilir fakat kafasına gelebilecek ani hasarlardan başını korumalıdır. Ağır sporlardan ve ani hareketlerden kaçınılmalıdır.

Başka bir kişinin saçlarını ektirmem mümkün müdür?
Hayır, başka bir kişiden alınan saç köklerini vücudumuz kabul etmez bundan dolayı da yapılacak saç ekimi operasyonu bir başarı elde etmez.

Saç ekiminde hangi tekniği kullanıyorsunuz?
Saç ekiminde tercih ettiğimiz teknik FUE tekniğidir. Bu işlem saç köklerinin mikro motorlar yardımı ile alınması (saç dökülmesinin en az görüldüğü alan) ve saç ekiminin yapılacağı bölgeye, alınan saç köklerinin ince uçlu iğneler( punch) aracılığıyla tek tek yerleştirme işlemidir. Bu tekniği tercih etmemizdeki sebep işlem sonrasında bir iz bırakmaması ve kişinin hiçbir ağrı ya da acı hissetmemesidir.

Saç ekimi yaptırırsam var olan saçlarım zarar görür mü?
Kişideki saç seyrelmesi fark edilir düzeyde ortaya çıktığında, saç köklerinin arasında yeteri kadar boşlukların olduğu kişilerde saçların zarar görmesi gibi bir risk yoktur.

Saç ekimi yaptırdığım ne kadar süre belli olur?
Saç köklerinin alındığı ve saç köklerinin ekildiği bölgede noktalar şeklinde kızarıklıklar ve ince kabuklanmalar oluşur. 1-2 hafta içerisinde azalır ve iz bırakmadan geçerler. Bundan dolayı saç ekiminden sonraki ilk 10 gün içerisinde saç ekimi yaptırdığınız belli olmaktadır.