Saç ekimi nasıl yapılır?

Saç ekimi öncesinde ve sonrasında yapılması gereken bir dizi işlem vardır. Bunlar fiziksel olarak saç ekimine başlamadan önce hasta ve doktorun bir araya gelmesiyle ve doktorun hasta hakkındaki tüm bilgileri öğrenmesiyle başlar ve saç ekimi nasıl yapılır süreci başlamış olur. Günümüzde saç ekiminde kullanılan en önemli tekniklerden biri Fue saç ekim tekniğidir. Uzman doktorunuzdan bu konuyla ilgili daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Saç ekimi operasyonu nasıl yapılır?

1) Öncelikle hasta ile görüşülür. Saç ekimi yapılacak bölgelere ve bu bölgelerde saç ekiminin hangi yoğunlukta yapılacağına karar verilir. Anestezi için için saçlar makinayla kısaltılır ve saç ekim operasyonu için hazır hale getirilir.

2) Hastanın ense bölgesinden saç kökleri alınır. Bu bölgedeki saçların özelliği dayanıklı ve güçlü olmalarıdır. Bugün saç kaybı problemiyle karşılaşan bir çok kişinin ense saçlarındaki kayıplar minimum seviyededir. Ense bölgesinden alınan saç köklerinin sayısı ekim yapılacak bölgeye göre değişmektedir. Hastanın saç ihtiyacı 1000 greft olabileceği gibi 5000 greft de olabilir. Bu tamamen saç ekimi yapılacak bölgeye bağlıdır.

3) Hastanın çekilen fotoğraflarına bakılarak uzman doktor tarafından saçların nereye ve hangi yöne ekileceği belirlenir. Saç ekimi yapılacak bölgeler işaretlenir ve saç ekim işlemine başlanır.

4) Saç ekimi operasyonu tamamlandıktan sonra ekim yapılan bölge steril hale getirilir ve sonraki birkaç haftalık süreçte doktorun verdiği uyarılar dikkate alınır. Devam eden süreçte hasta belirli aralıklarla doktor kontrolünde gözlemlenir.