Saç Ekimi Operasyonu

Saç ekimi operasyonu

Saç ekimi operasyonu

Saç Ekimi Operasyonu Nedir?

Saç ekimi operasyonunda seçilecek olan teknik kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir. Bu sebeple saç ekimi yapacak olan doktorunuzu seçerken aynı zamanda saç ekim tekniklerinde olduğu gibi doku genişletme ve flepler konusunda da deneyimli birine bu cerrahi işlemi yaptırmalısınız.

Eğer konuştuğunuz doktor doku genişletme veya flep tekniğinden sadece birini biliyor ise hemen başka bir doktorla görüşmeye geçmeli veya internet sitesi üzerinden iletişim kurmalısınız. Saç ekimi yaptıracağınız doktorunuz ilk muayenede saçlarınızın büyüme özelliklerini ve saç kayıp derecesini saptamaktadır.

Ayrıca doktorunuz ailenizde saç kaybı yaşayan kişiler olup olmadığını veya daha önce herhangi bir cerrahi tedavi geçirip geçirmediğinizi size soracaktır. Bunların dışında ilgili bir doktor yaşam tarzınızı ve saç ekiminden ne gibi beklentileriniz olduğunuda sizinle konuşmalıdır.

Operasyon Öncesi Yapılan Kontroller;

Doktorunuz saç ekimi operasyonu için cerrahi müdahale sırasında size sıkıntı yaratacak kontrolsüz yüksek tansiyon, pıhtılaşma oluşmaması veya vücutta aşırı iz oluşumu gibi sağlık sorunlarınızı tespit edip buna göre saç ekimi öncesi değerlendirme yapabilmelidir.

Sigara içen biriyseniz veya kan sıvılaştırıcı aspirin gibi ilaçlar kullanıyorsanız bunları doktorunuza mutlaka belirtmelisiniz. Doktorunuza aklınıza takılan her türlü konuda soru sormaktan çekinmemelisiniz. Doktorunuz size operasyon sırasında uygulanacak lokal anestezi tipi, miktarı hakkında bilgi vermelidir.

Ayrıca sağlık sorunlarınız veya devam eden tedavileriniz saç ekimi için sorun teşkil edebilecekse bunları da size belirtmek zorundadır. Saç ekimi operasyonu öncesinde size hangi işlemlerin uygulanacağı ve ne kadar zamanınızın alınacağı hakkında bilgi almalısınız. Saç ekimi sonrası nasıl bir görünüme kavuşacağınız konusunda doktorunuz size bilgi verebilmelidir. Ayrıca saç ekimi yaptırdığınız doktor size saç ekimi sonrası süreçte de her türlü konuda yardımcı olmalı ve rehberlik yapabilmelidir.

Bir önceki yazımız olan Saç Dökülmesi Çözümü başlıklı makalemizde saç dökülmesi, saç dökülmesi çözümü ve saç dökülmesi nedenleri hakkında bilgiler verilmektedir.